Як зробити кухонний в

виготовлення, складання та декоративне оздоблення своїми руками.

Перш, ніж почати виготовлення корпусних меблів своїми руками. я прочитав силу-силенну літератури, в якій були описані незліченні варіанти підготовки до обробки і обробці поверхонь різних будівельних матеріалів. Праці були пекельні та тривалі за часом. У наслідку я зрозумів, що багато авторів ніколи не робили ні корпусні, ні жодну іншу меблі взагалі, а просто писали книги.

Робити корпусні меблі для власного будинку я починав в дев’яності роки минулого століття, тому що купити, наприклад кухонний гарнітур або просто кухонну шафу в той час було проблематично через відсутність у продажу не тільки меблів, але навіть матеріалів для її виготовлення.

Тоді я почав експериментувати з різними способами обробки різних поверхонь і прийшов до того, що зараз можу запропонувати Вам на сторінках сайту. Всі випробування робилися з простих і доступних матеріалів, які в убогому асортименті в той час з’являлися у продажу.

Мені буде приємно, якщо Ви підете по вже второваною стежкою і скористаєтеся готовими результатами моїх помилок, а не станете робити своїх. Такий підхід до виготовлення меблів заощадить Вам багато часу і грошей. Набравшись деякого досвіду, Ви зможете самі придумувати свої варіанти і робити експерименти, підвищуючи свою майстерність.

Вобщем, незважаючи на загальну убогість, в тому числі і мою, з’являлися незвичайні рішення, які сьогодні опинилися в масовому виробництві: у мене підлоги з паперу – нині ламінат, проста технологія виготовлення дверей – нині міжкімнатні штамповані дверні полотна, малювання простий гуашшю на підготовленій поверхні ДСП з наступним лакуванням – нині ЛДСП.

Нічого цього тоді не було. Але незважаючи на те, що все це з’явилося, я продовжую робити багато чого для будинку своїми руками, тому що мізерні пропозиції, низька якість і висока ціна не завжди відповідають моїм бажанням.

В даний час корпусні меблі отримала дуже широке поширення завдяки появі сучасним технологіям і матеріалам, що полегшує її виготовлення.

Адже корпусні мебелль – це меблі ящикового типу: нарізав деталі необхідного розміру і з’єднуй їх між собою саморізами без складних шипових з’єднань. При цьому, потрібно мінімум інструментів і бажання, за якими послідує досвід і майстерність.

Далі викладено основні правила виготовлення корпусних меблів на прикладі процесу виготовлення звичайного підлогового кухонної шафи, як складової частини будь-якого гарнітура. Знання цих правил допоможе Вам якісно виготовити своїми руками будь-яку корпусні меблі за однієї обов’язкової вимозі – потрібно тільки мати бажання.

Пропонована технологія виготовлення корпусних меблів дуже проста і доступна будь-якому бажаючому або починаючому мебельникові. При цьому, високу якість кінцевого продукту гарантується тривалим терміном випробування.

Як зробити кухонну шафу.

Як приклад візьмемо підлоговий кухонну шафу. в якому є всі основні деталі будь-яких корпусних меблів – стійки (бічні стінки навісної шафи, комода або шифоньєра), дверки (незалежно від їх розміру), полиці і висувні шухлядки.

Для виготовлення своїми руками кухонної шафи. необхідно точно заміряти місце його встановлення і відзначити розміри кожного підлогового або навісного кухонного шафи. Потім, виходячи з розмірів, бажаного виду, кількості та конфігурації складових компонентів кухонного гарнітура намалювати ескіз.

Великим художником бути не обов’язково. Креслення можна зробити від руки. Головне, щоб креслення був зрозумілий Вам (малюнок 1). Акуратність потрібна при замірах місця установки кожного кухонної шафи, а точність – при обчисленнях розмірів окремих деталей шафи.

При цьому, всі вимірювання обов’язково обчислюються в міліметрах – це дуже важливо для отримання необхідних зазорів і щільності підгонки всіх деталей предмета меблів. Крім того, точне витримування зовнішніх розмірів кожного кухонної шафи гарантує високу якість виготовлення кухонного гарнітура в цілому.

Щоб виготовити кухонний гарнітур , необхідного розміру з певною кількістю складових частин, потрібно состваіть ескіз всього комплекту з урахуванням розмірів місця його установки. Далі ніяких відмінностей в процесі виготовлення одного кухонної шафи або декількох шаф немає.

На листку паперу робиться схематичне зображення кухонної шафи з обов’язковим відображенням всіх зовнішніх і внутрішніх деталей із зазначенням їх точних (в міліметрах) розмірів.

Аркуш паперу – це Ваш робочий документ, на якому поруч з малюнком повинні бути записані назви деталей кухонної шафи, їх розміри і кількість (малюнок 2).

На окремому листку паперу запишіть повторно всі розміри (це слід зробити на випадок втрати основного робочого документа), а також плановані вид обробки, види та кількість оздоблювальних матеріалів і фурнітури (малюнок 1).

Такий порядок підготовки дозволить не тільки правильно підібрати і в повному обсязі придбати необхідні матеріали, але й зробити точний розрахунок майбутніх витрат. Це дозволить прийняти правильне рішення при виборі – робити кухонний гарнітур своїми руками, купувати готовий, зробити замовлення на його виготовлення або зробити часткову покупку окремих готових деталей, а інші деталі зробити своїми руками.

Згідно із записами і розрахунками закуповуємо необхідний матеріал. При нестачі коштів, матеріал можна купувати в міру необхідності – в першу чергу набуваємо технічний матеріал, а потім оздоблювальний.

При цьому, для виготовлення окремих деталей кухонної шафи можуть бути використані залишки матеріалів, порошаться на горищі, які не були використані раніше при інших роботах або деталі старих меблів.

На аркуші ДСП робимо розмітку всіх деталей кухонної шафи з таким розрахунком, щоб після розпилювання листа ДСП на кожній деталі залишався припуск в 1-2 (мм) з кожного боку для стругання кромок. Звичайний припуск при ширині пропилу в 3 міліметри між окремими деталями становить 5мм. Тобто, на аркуші ДСП розмічаємо відразу кілька деталей, залишаючи між ними припуск в 5мм.

Важливо.

Розмітку і позначення деталей слід робити тільки простим олівцем з внутрішньої сторони деталей, а розмітку полиць – з нижньої сторони деталі. Це дозволить швидко визначати призначення деталі при підготовці до обробки та її правильне місце розташування у виробі.

Розмітка з невидимого боку деталей кухонного гарнітура важлива ще й тому, що при розпилюванні ДСП дисковою пилкою з видимої сторони кромка майже не пошкоджується.

Ніколи не робіть написи на лицьовій стороні деталей і ні в якому разі не застосовуйте для розмітки деталей кулькові ручки, фломастери та хімічні олівці, так як при нанесенні будь-якого виду лакофарбового покриття слід розмітки проявиться і обробка деталі меблів буде зіпсована.

Всі роботи по виготовленню кухонної шафи можна виконувати простими інструментами. При наявності ручних електричних інструментів або верстатів, швидкість і якість виготовлення деталей шафи будуть вищими.

Щоб зробити своїми руками кухонну шафу. потрібно приготувати наступні інструменти:

– електропилку для розпилювання ДСП на деталі необхідних розмірів. При її відсутності всі роботи проводяться за допомогою ножівки з дрібним зубом;

– електрорубанок для стругання кромок і підгонки деталей. Відсутність рубанка мало впливає на якість виробу, але значно збільшує трудовитрати і час роботи;

– електродриль або коловорот з двома свердлами для свердління отворів під шурупи і саморізи, які теж слід придбати заздалегідь. Крім того, потрібно мати фрезу для свердління гнізд під меблеві навіси.

Фреза – обов’язковий інструмент, який забезпечить швидку і точну врізку гнехд під меблеві навіси. Діаметр фрези для стандартних меблевих петель становить 32 мм (фото 1). Зазвичай такі фрези продаються в спеціальному футлярі;

– викрутка і наждачний папір середньої зернистості.

Кромки напилених деталей кухонної шафи Строган, намагаючись точно витримати відмічені розміри. За допомогою шаблонів з щільного картону розмічаємо точки кріплення вертикальних і горизонтальних деталей, місця установки ручок, навісів і свердлимо наскрізні отвори під кріплення ручок.

Висвердлюємо фрезою гнізда під меблеві петлі на внутрішній стороні дверцят. Розмітку точок свердління можна робити і за допомогою столярного куточка, але використання шаблонів значно прискорює робочий процес.

Всі горизонтальні і вертикальні деталі кріпляться між собою за допомогою меблевих саморізів зі стандартними або великими капелюшками – прес шайбами ​​(малюнок 3).

Рекомендую використовувати білі саморізи для дерева з прес шайбами ​​через їх хороших декоративних властивостей і більшої міцності з’єднання деталей. Але обов’язково врахуйте висоту капелюшків, які опиняться на одному рівні в бокових стінках двох сусідніх шаф. У цьому випадку, або збільшуєте зазор між шафами, рівний подвійній висоті капелюшки самореза, або використовуєте звичайні саморізи, загортаючи їх у "потай".

Одного разу я зробив кухонний гарнітур і при установці на місце виявив, що комплект більше простінка всього на 4 міліметри. Виявилося, що я планував використовувати чорні саморізи по дереву і загортати їх у потай. А застосував білі саморізи з капелюшками пресшайбой. Довелося замінити саморізи в місцях їх збігу. Так що майте на увазі і таку дрібницю.

Короткі пояснення по малюнку 3 для тих, хто робить меблі своїми руками вперше:

– крок 1 – свердлом діаметром 2 міліметри просвердлюємо вертикальну стійку і полку. Для зручного свердління полку ставимо вертикально, а на неї, по зазначеній з внутрішньої сторони лінії розташування полки, горизонтально кладемо стійку;

– крок 2 – свердління отворів більшого діаметра в стійці робиться окремо по намічених меншим отворів;

– крок 3 – з’єднання деталей кухонної шафи шурупами або саморізами для деревини проводиться по верхньому або нижньому наприклад малюнка. Кількість саморізів в полиці будь-якої ширини має бути не менше двох (малюнок 4).

При ширині полиці більш 500мм слід встановити кріплення в трьох точках, а при передбачуваних підвищених навантаженнях – зробити додаткове посилення знизу поперек або уздовж полиці за допомогою металевих куточків або дерев’яних рейок, прикріплених до стійки зсередини.

Далі, виробляємо попередню збірку кухонної шафи – обов’язкова умова для якісного виготовлення своїми руками будь-яких корпусних меблів.

Саме зібране виріб дозволить Вам визначити конкретні помилки, що з’явилися в результаті неточності вимірювань, в процесі випилювання або стругання деталей. Всі роботи по підгонці деталей слід здійснювати до початку декоративного оздоблення деталей кухонної шафи.

Для тимчасової складання деталей корпусних меблів застосовуємо чорні тонкі саморізи, довжина яких повинна бути на 10мм коротше саморізів, приготованих для складання готового виробу. Після розмітки всіх дефектів розбираємо кухонну шафу, усуваємо зазначені недоліки і готуємо деталі шафи до декоративної обробки.

Важливо:

– діаметри отворів в бічних стійках мають бути рівні товщині самореза (3,5-4мм), який повинен вільно в нього проходити (малюнок 3);

– діаметри отворів в полках кухонної шафи (в деталях, які притягуються до бічних стійок) повинні складати половину діаметра самореза (2мм).

Прочитати повністю: тут


Share →