Як зробити ляльковий театр викрійки скачати

Традиційні європейські цільнокройні ляльки-рукавички з тканини своїми руками.

Цей спосіб дозволяє швидко виготовити практично будь-якого персонажа. Лялька складається всього з двох деталей-половинок (перед і зад), які просто зшиваються по контуру і вивертаються наявності. Декоративні деталі наносяться на тканину фарбами, вишиваються або пришиваються у вигляді аплікації. Для додання обсягу голова готової ляльки злегка набивається ватою або синтепоном.

Виріжте викрійку ляльки-рукавички по контуру.

Підберіть однотонну тканину або штучне хутро відповідного кольору. Так для поросяти логічно взяти рожеву тканину, а для зайчика сіру. Тканина не обов’язково повинна бути новою, підійде і стара непотрібна одяг. Головне, щоб тканина була м’якою, не сильно м’ялася і не просвічувала наскрізь. Пам’ятайте, що чим нарядно і краще виглядає вихідний матеріал, тим красивіше вийде готовий персонаж. Виготовляючи ляльку-рукавичку для малюка, віддавайте перевагу натуральним тканинам зі стійкими фарбами.

Проведіть розкрій. Якщо ви збираєтеся шити на машинці, то додайте припуски на шви по 0,5–1 см з кожного боку. Якщо ж будете шити вручну через край, то припуск можна взагалі не робити.

Якщо ви вирішили нанести деталі на тканину фарбами, то перш ніж зшивати половинки між собою, потрібно відразу намалювати – одяг, очі, носик, хвостик і все інше. На цьому етапі робити це зручніше, ніж тоді, коли половинки вже зшиті. Звичайно, спеціальні фарби по тканині переважно. Якщо ж ви використовуєте не спеціальні фарби, а звичайні водорозчинні (гуаш, акварель), то щоб вони не розпливлися на тканини, попередньо змочіть її слабким розчином ПВА і дайте висохнути на рівній поверхні, а пензлик при нанесенні фарби змочуйте по мінімуму. При використанні звичайних фарб від розфарбовування великих площ краще відмовитися – ніяких спідничок та кофтинок, тільки лапки, хвостики, очки і інші необхідні деталі, без яких ніяк не обійтися. Не наносіть фарбу товстим шаром, інакше вона потім потріскається і осиплеться. З тих же причин не використовуйте водоемульсійну фарбу. Звичайно, використання звичайних фарб скорочує час служби ляльки-рукавички, її не можна буде прати, але для домашнього міні-спектаклю економ-класу це цілком прийнятно.

Якщо ви не збираєтеся одягати ляльку в окремо зшитий костюмчик, то до розкрою можна нашити аплікацію з тканини на всі частини тіла, крім мордочки. Очі, носик та інші створюють характер деталі краще пришивати, коли лялька вже зшита, а голова набита синтепоном. Це допоможе вам уникнути спотворень задуманого образу, адже від зшивання і набивання пропорції голови змінюються.

Підшийте низ кожної деталі. Складіть деталі переду і заду лицем до лиця і зшийте по контуру з трьох сторін.

Прочитати повністю: Джерело


Share →