Як зробити ляльку своїми руками

Як зробити ляльку своїми руками?

Зараз багато різних ляльок і лялечок можна купити, однак, зробити ляльку своїми руками для гри або в

подарунок, як сувенір — цікавіше і оригінальніше. Таку ляльку захочеться взяти в руки, помацати, заспівати їй пісеньку, розповісти казку. Буде вона нагадувати старовинну народну іграшку, яку можна було придбати на ярмарку. Нехай ціна була копійчана, але створюючи ляльку, душу вкладали в неї, тому й радості було багато.

Паперова лялька

Найпростіша лялька — паперова, підклеєними на щільний картон, щоб випадково не порвати. Для такої лялечки можна самі різні наряди намалювати: домашній халат, бальне плаття, спортивний або пляжний костюм. Або одягти космонавтом, танкістом, підводником, доктором. Нарядити в національні костюми, або як Барбі. Зробити нареченою або Червоною Шапочкою. Грати, придумувати, наскільки вистачить фантазії.

Закрутка — Пеленашка

Можна зробити ляльку своїми руками і назвати її Пеленашка. Якщо залишилися клаптики від різних тканин, спробуйте зробити таку народну ляльку, схожу на пальчик, і грайте. Треба всього два клаптики, розміром з носову хустинку. Один світленький — для самої лялечки, і який—небудь кольоровий — для ковдрочки, білу ниточку і ще червону.

Візьміть світлу ганчірочку, скрутіть в джгут, немов килимок. Скрутку—джгутик складіть навпіл. Білою ниткою перев’яжіть, позначивши шию між головою і тільцем. Покладіть заготовку—лялечку, схожу на пальчик, на кольоровий клаптик. Сповийте, як маленького дитятка. Перев’яжіть Пеленашку червоною ниткою для в’язання, щоб кольоровий клаптик—ковдрочку не розкривається. Ось і вийшла іграшка Пеленашка.

Раніше народним ляльки не малювали обличчя, вважали, що нечиста сила вселиться в ляльку, буде підглядати за людьми, заважати їм в справах. Але в сучасному варіанті можна безликої іграшці зробити брови, очі, ніс, рот.

Лялька—закрутка в народному одязі

Для такої лялечки потрібно дві скрутки зі світлої тканини: для тіла і ручок. Ручки вставляються в джгут тіла ляльки, під шиєю. Щоб закріпити вставлені в джгутик ручки, потрібно перев’язати тільце білою ниткою ще нижче — це талія. Нитками потрібно сформувати на ніжках стопи і на ручках — долоньки.

Для лялечки зшийте просту туникообразную сорочечку з квітчастій тканини, темну спідницю в збірку, зробіть яскравий фартушок, на голову пов’яжіть хустинку. Подібним чином можна зробити колекцію ляльок у національних костюмах. На основі закрутки з ручками можна шити різноманітний одяг для ляльки.

За бажанням, на лялькової голові можна зробити волосся, щоб заплітати одну або дві косички, в яких будуть стрічки. Волосся зробіть з жовтою або сірої пряжі, нарізавши однакові по довжині ниток. Пучок ниток вставте в зазор голови і зав’яжіть на маківці на вузол. Тепер можна заплітати косу.

Ляльку можна залишити безликої, але якщо захочеться намалювати особа, разрумянілісь щічки, додати прикраси у вушка, намисто на шию.

Саморобні іграшки завжди виходять кумедними, неповторними, тому зробити ляльку своїми руками — заняття незвичайне, від якого народжується відчуття радості від творчості.

Прочитати повністю: Джерело


Share →