Як зробити маленький будинок для 8 років

Як зробити просту ляльку-скрутку

Давненько ми не робили нових народних лялечок. А між тим, у книзі Галини Дайн Дитячий народний календар я побачила одну дуже просту ляльку # 8211; скрутку, яка робиться швидко, а головне # 8211; тримається всього на одній нитці (або стрічці) # 8211; поясі.

Ця лялечка побутувала в Калузькій області. Її зробила Ільюшенкова Єфросинія Ігнатівна з села Високе Куйбишевського району в 1999году. Оригінальну конструкцію ляльки помітила вихователь дитячого садка Т.А.Афанасьева з Хотьково і передала цінну іграшку зі своєї батьківщини в музей Дитячий народний календар .

Ось як робиться лялька скрутка (закрутка):

Беруться два прямокутника білої тканини, трохи дрантя для голови, кольорові прямокутники для рук, сорочки та спідниці, трикутник для косинки і нитка або тасьма для пояса ляльки.

У центр прямокутного шматка білої тканини кладеться вата або ганчір’я, і ​​все закручується джгутом. Цей джгут кладеться на другий прямокутник, загортається в нього # 8211; виходить тулуб.

Потім з двох маленьких прямокутників згортаються трубочки для рук.

Ручки прикладають до тулуба ляльки, немов підняті вгору, і обертають кольоровим прямокутником сорочки # 8221 ;.

Потім лялечці навколо пояса загортають спідничку з кольорового прямокутника і підв’язують її поясом.

Опускають ручки і на голову пов’язують хустку # 8211; от і готова лялька-скрутка.

У цій калузької ляльки є ще одна цікава деталь: кінці трубочок-ручок підрізали ножицями в трьох місцях, щоб зробити пальці. Правда, пальчиків виходило більше, ніж потрібно, але на це не звертали уваги. Головне, що лялька могла рухати і махати ручками, і це подобалося дітлахам.

Ось таку ляльку можна зробити без голки і ниток. Це особливо зручно і безпечно для роботи з маленькими дітьми. Малюки з декількох шматочків тканини самі створять собі нову іграшку-подружку, дадуть їй ім’я і почнуть грати. Є ще й зовсім дорожній варіант лялечки з носової хустки.

Прочитати повністю: Джерело


Share →