Як зробити мангал з металу

Як зробити мангал з металу?

Шашлик вже давно у нас в країні став традиційно святковим блюдом, яке із задоволенням їдять абсолютно все – від дітей і до дорослих. Але, на відміну від інших блюд, шашлик не тільки дуже смачний, але і дозволяє організувати надзвичайно захоплюючий процес свого приготування. Мало хто може залишитися байдужим до розпалювання дров, горінню багаття, запахам смажиться на тліючих вугіллях м’яса. Для того, щоб приготувати шашлик потрібен мангал. І якщо у вас його ще немає, або старий перестав задовольняти потребам расширившейся сім’ї, то настав час подумати про те, як зробити мангал з металу.

У даній статті ми б хотіли описати свій досвід виготовлення мангала з металу на 7-8 шампурів. Виходячи з характеристик попереднього мангала було прийнято рішення, що тепер нам буде потрібно мангал з розмірами 57х28х20 см. Дуже важливо підібрати оптимальний розмір мангал відповідно до потреб вашої родини. Якщо мангал виявиться більшим, то у вас виникне перевитрата дров, якщо маленьким, то ви не зможете нагодувати всіх досита за один процес смаження.

Для виготовлення мангала був використаний лист заліза товщиною 2 мм. На наш погляд це якийсь оптимум. Можна використовувати і залізо товщиною 1,5 мм, але в цьому випадку мангал прослужить менше часу. Якщо ж взяти більш товсте залізо, то його буде складно різати, а сам мангал вийти досить важким. Для наших розмірів мангала вистачило листа 100х100 см. З інструментів були використані:

отрезная машинка (болгарка) з дисками по металу;

електрозварювальний апарат;

дриль;

рулетка.

За допомогою рулетки розмічаємо деталі, які нам будуть потрібні для того, щоб зробити мангал з заліза. З будь-якої з сторін аркуша отчерчиваем простим олівцем зверху донизу лінію, шириною 57 см. Зверху проводимо горизонтальну лінію на відстані 20 см від верхнього краю аркуша. Це буде одна з стінок мангала. Через 28 см проводимо ще одну лінію, яка буде утворювати дно мангала. І ще одну лінію на 20 см нижче для отримання другої стінки. Ще нижче розмічаємо два прямокутника розміром 28х20 см, які будуть потрібні для бічних стінок мангала. Якщо лінії від простого олівця погано видно на аркуші заліза, то використовуємо крейда, або додатково прокреслює лінії будь-яким підходящим загостреним металевим предметом (викруткою, зубилом, шабером).

Беремо відрізну машину і відрізаємо смугу шириною 57 см від верху до низу. Відрізаємо верхній прямокутник, утворений двома стінками і дном мангалу. Самі стінки годі й відрізати. Далі ми розповімо чому.

Вирізаємо дві бічні стінки розміром 28х20 см. Лінії, що розмежовують дно і стінки не відрізаємо, а прорізаємо диском рівно наполовину (на 1 мм в глибину). Перевертаємо лист заліза і зі зворотного прорізаним лініях боку загинаємо стінки мангала наверх, щоб вийшла П-подібна конструкція в поперечному перерізі. Тепер нам залишається тільки вварити бічні стінки з її торців.

Підключаємо зварювальний апарат. Так як залізо у нас товщиною 2 мм, то і електроди використовуємо діаметром 2 мм, а на зварювальному апараті виставляємо відповідний струм. Великий струм буде марнувати залізо, а на малому зварювальний електрод буде липнути до заліза і варити буде дуже погано, або зовсім неможливо.

Прихоплюємо кожну з бічних стінок в декількох точках зварюванням. При необхідності підрізаємо зайве відрізний машиною. Після того, як вималюється основна частина мангала приступаємо до його обварювання по всіх стиків сторонам. Для більшої міцності можна також проварити місця вигинів між дном і стінками мангалу. Після того, як мангал ретельно проварений даємо йому деякий час охолонути і приступаємо до свердління вентиляційних отворів в бічних стінках.

На висоті 3 см від дна проводимо по всьому периметру мангала лінію. На ній через кожні 6 см відзначаємо центру майбутніх отворів. Накерніваем їх. Беремо свердло діаметром 4 мм і просвердлюємо їм отвори. Після цього свердлом діаметром 7-8 мм рассверливаем отвору до остаточного розміру.

Мангал в основному готовий. Залишилося лише прикріпити до нього ніжки необхідної висоти, що забезпечують необхідну стійкість мангала і зручність процесу приготування шашлику на ньому. Нами були використані для цього старі трубки, які ми зігнули і болтами прикрутили до бічних стінок, через просвердлені «за місцем» отвори.

Якщо був використаний новий лист заліза, то бажано його перед процесом приготування прожарити паяльною лампою, щоб випалити з його поверхні промаслений шар, який залишився на ньому після процесу прокату листа на металургійному заводі.

Після цього наш мангал з металу можна вважати повністю готовим до використання. Залишається тільки замаринувати м’ясо і приступити до магічного ритуалу по перетворенню маринованого м’яса в чудовий шашлик. Приємного вам апетиту!

Прочитати повністю: Джерело

Share →